Leuvense brouwer Bart van brouwerij de Coureur Jonas uit Duitsland mee op sleeptouw door Leuven. Uiteraard kwamen de brouwverhalen al snel boven tafel en werden er heel wat lokale biertjes geproefd. Een echte match made in de bierbrouwerij. Jonas Anders Moll bracht twee nachten door in Leuven en ontdekte dat Leuven, naast bierstad, veel andere troeven heeft.
Leuvenaar Ine nam Eke, de snackspert uit Nederland, mee naar haar favoriete plekken, waaronder haar eigen buurtbrouwerij De Coureur, waar Ine samen met haar partner Bart (ja, die van hierboven) dappere, energieke en krachtige bieren brouwt. Twee van Eke's favorieten na zijn trip: frituur Bim Bam, ´geniale eigenaar, met goede friet en snacks´ en Pepas Frituur, ´schijnt de beste VEGAN frituur van België te zijn´ aldus Eke.
Na 2,5 uur met de trein vanuit Parijs, kwam Fransman Alexis Thiebaut aan in Leuven, een stad buiten de gebaande paden. Alexis noemt Leuven dé bierstad van België en dat beamen wij graag. Local Thijs, muzikant en barman bij buurtbar Bar Stan, bracht Alexis naar twee favorieten onder de Leuvenaars: Restaurant Alfalfa, verstopt net buiten Leuven's stadscentrum, en Café Commerce, een kroeg voor jong en oud. Alexis’ favoriete restaurants na zijn citytrip zijn het Italiaanse Baracca, de gloednieuwe brunchbar Eclèktic en MALZ, de beste Belgische bierbar in 2022.
Pien Born ging namens de Nederlandse blog Bartsboekje op bieravontuur met local Joren Monnens van craftbeer bar MALZ. Uiteraaaard, gingen ze een biertje (of twee..) proeven bij MALZ. De bierplankjes vielen bij Pien in de smaak, een soort borrelplank met drie verschillende bieren. Pien liet zich onderdompelen in de culinaire kant van Leuven en kwam er achter waarom Leuven bekend staat om die biertjes, ´Op iedere hoek van de straat vind je een moderne of klassieke bierkroeg. Sta je op de Grote Markt en loop je richting de kerk? Dan kom je uit bij Leuven Central, een authentieke kroeg met een uitgebreide kaart vol speciaalbieren.´ Maar er was meer te ontdekken dan alleen bier. Ze schreef op de website van Bartsboekje: ´Deze stad heeft alles wat je zoekt voor een weekend weg. Naast een kijkje nemen in de (vele) bierbrouwerijen kun je in Leuven mooi wandelen, de stad zelf is al leuk om doorheen te slenteren.´
Kortom, proostend met een “pintje”, prijzen we Leuven met trots aan als dé bestemming die nog te ontdekken is. Deze stad, doordrenkt van een authentiek karakter, biedt een schat aan onbekende en opmerkelijke verhalen over bier en de rijke brouwtraditie.
Meer smeuïge bierverhalen vind je op sociale media via #UntoldStoriesLeuven.